Zber papiera

Naša škola začiatkom tohto mesiaca organizovala opäť zber papiera. S radosťou môžeme konštatovať, že záujem bol mimoriadne veľký, čo sa prejavilo v množstve nazbieraného papiera (viac ako 11 ton).

Do zberu sa zapojilo 92 žiakov a z nich 33 prinieslo viac ako 100 kg papiera.

Výsledok súťaže jednotlivcov je nasledovný: na prvom mieste sa suverénne umiestnila s novým školským rekordom 2240 kg Zara Škarbová z 2.B. Druhé miesto patrí Patrikovi Bertókovi z 8.B s 947 kg a na treťom mieste sa umiestnil Pavol Ludaš z 1.A – priniesol 738 kg papiera.

Žiaci, ktorí doniesli viac ako 100 kg papiera dostali sladkú odmenu:

Veronika Fabriová, Dominik Nagyhajú, Lucia Csenkeyová, Sofia Miklóšová, Sofia Bouzid, Dominika Langerová, Adam Ďuriš, Viktória Ďurišová, Nina Cuninková, Martin Droják, Marcel Štiga, Adam Tóth, Gabriela Kosmálová, Sofia Keményová, Oliver Varga, Matej Varga, Šimon Filo, Milan Maté, Matúš Hučko, Dominik Ružovič, Sabina Tvaruskóová, René Krumpál, Filip Rigo, Matúš Markus, Nella Konečná, Robert Suranovský, Maroš Jahnátek, Tomáš Macko, Bibiana Ondrejčinová, Leo Tóth, Jakub Cséfalvay, Peter Križan, Anton Nemec a Sofia Pörsök.

V súťaži tried výsledky na prvých troch miestach neboli také tesné, ako na jeseň. Tri triedy mali výsledok viac ako 50 kg na žiaka. V tomto prípade sa hodnotil ale iba víťaz.

1. miesto obsadila a  výhercom torty sa stala 2.B s výsledkom až 100 kg na jedného žiaka.

Na pomyselnom druhom mieste sa umiestnila 8.B s 67 kg na žiaka. (Na jeseň aj skromnejší výsledok im stačil na víťazstvo.)

Na treťom mieste 7.A mala 52 kg na žiaka.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do zberu, hoci aj malým množstvom papiera. Takto pomohli nielen našej škole, ale hlavne životnému prostrediu.

Imrich Bogár