Záchranná zložka – Polícia

Poslednou záchrannou zložkou, ktorá sa nám v školskom klube predstavila bola polícia.

Najprv sme si pozreli ukážky výcviku policajných psov, ktoré nám predviedli odborníci a zanietení cvičitelia z organizácie Dog Service Maco. Videli sme skok psa do idúceho auta, ktoré po nehode dymilo, chytanie zločinca ozbrojeného a agresívneho. Videli sme prácu psov v náročných podmienkach keď páchateľ použil proti psovi strelnú zbraň, dymovnicu, palicu aj údery päsťou. Psi boli dokonale vycvičení a všetky útoky a úlohy zvládli bravúrne.

Keďže v policajnom zbore nie sú zástupcami zvieracej ríše len psi, ďalšími v poradí boli kone. Doslova s otvorenými ústami sme sledovali, čo všetko musia zvládnuť kone, ktoré slúžia v policajnom zbore. Ukážkami z policajnej práce sme sa preniesli na skandujúci štadión, medzi protestujúci a rozzúrený dav ľudí, alebo v priamom prenose sme sledovali útok strelnou zbraňou.

Zažili sme ďalší z úžasných spoločných dní v školskom klube.

vychovávateľky zo ŠKD a deti