ŠvP BOJNICE  4.deň

Dnes nás čakala exkurzia do MÚZEA PRAVEKU. Tu sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácii o živote neandertálcov a zvierat, ktoré žili v tomto období. Zaujala nás aj Prepoštská jaskyňa  (na juhozápadnom okraji mohutnej kaskádovito zakončenej tzv. Farskej travertínovej kopy), v ktorej žili naši predkovia. Po absolvovaní pútavého výkladu nás čakali interaktívne hry a súťaže. Lúštili sme krížovku, vyrobili sme si hudobné nástroje z materiálu, ktorý bol prístupný našim predkom. Zo zbytkov látok a kožušiny sme mali za úlohu obliecť „šamana“ – vodcu našej skupiny a vytvoriť preňho šperky majúce magickú silu. Celé naše úsilie ukončil šamanský tanec sprevádzaný hrou na nami vytvorenom nástroji za sprievodu zvukov a pokrikov, do ktorého sa zapojili všetci účastníci.

Po zábavnej aktivite sme sa s jaskyňou plnou tajomstiev rozlúčili a  vybrali sa na prehliadku PIESKOVÝCH SôCH. Čakalo nás tam trinásť  pieskových modelov: 9 hradov, kaštieľov (bol medzi nimi aj Bojnický zámok) a 4 rozprávkové bytosti. Sochy pripravili rezbári, ktorý každoročne robia aj Ľadový dom na Hrebienku. Najprv sme sa dozvedeli, ako sochy vznikli, ako ich treba postaviť, čím upevniť, aby ich mohlo obdivovať čo najviac zvedavcov. Po prehliadke sme sa mohli zapojiť aj do kreatívnej dielničky – niektorí z nás sa pokúsili vytvoriť z piesku podobné skvosty.

Predpoludnie plné zaujímavostí vystriedalo poobedie plné hier, športu a zábavy. Deň končil vyhodnotením súťaží našich tímov. Každý účastník si zaslúžil odmenu – dostal športové tričko a malé drobnosti. Večer sme ukončili rozlúčkovou party spojenou s diskotékou. Bol to vynikajúci deň.

žiaci a p.učiteľky a p.vychovávateľky 3.A, 3.B, 4.A  a 4.B