Školský výlet 3.A a 3.B

HRAD ČERVENÝ KAMEŇ a JASKYŇA DRINY

Posledný májový utorok – dlho očakávaný deň tretiakov – školský výlet, ktorého cieľom bol hrad Červený Kameň a návšteva jaskyne Driny.
Cesta autobusom ubehla veľmi rýchlo. Celé predpoludnie sme strávili na najkrajšom hrade Malých Karpát, kde sme sa oboznámili so životom šľachticov, ktorí od 16.storočia hrad vlastnili. Na začiatku nás privítalo veľké hradné nádvorie, obkolesené hradnými budovami. Centrom pozornosti bola kamenná fontána s plastikou vzpínajúceho sa jeleňa – symbolu Pállfyovcov. Tento šľachtický rod obýval hrad najdlhšie. Pri prehliadke samotného hradu nás upútal nielen spôsob ich života, ale aj expozície historického nábytku, dobého bývania a historických zbraní.
Po mnohých zaujímavostiach, ktoré sme sa pri prehliadke dozvedeli od tety Hanky, našej sprievodkyne, nás čakalo na nádvorí hradu malé pohostenie a na pamiatku sme si mohli kúpiť rôzne suveníry.
Po obede nás čakalo ďalšie dobrodružstvo – návšteva jaskyne Driny. Od parkoviska sme museli absolvovať pešo 1 km dlhú túru lesnou cestou, v závere chodníka zdolať posledných 100 schodov a až potom sa nám objavil vchod do jedinej sprístupnenej jaskyne na západnom Slovensku. Po krátkom odpočinku nás pani sprievodkyňa Miška previedla tajomnými chodbami plnými rôznych jaskynných útvarov. Podarilo sa nám vidieť aj netopiere, ktoré poletovali nad našimi hlavami.
Do Tomášova sme sa vrátili plní dojmov a skvelých zážitkov.

Ďakujeme za super deň a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

tretiaci a pani učiteľky R. Havrilová a M. Melková