Prvácka pasovačka

A je to tu…ten dlho očakávaný deň na ktorý sa všetci tešili.

Prváci ešte ráno ani len netušili čo ich čaká. Ostatné deti sa len sprisahanecky  usmievali a v tichosti plánovali…. Všetkých prvákov čakala veľmi dôležitá skúška. Tak ako všetci rytieri od dávnych čias bojovali o česť a uznanie v súbojoch, tak sa aj naši prváci práve dnes mali popasovať s úlohami, ktoré sme pre nich nachystali. A veruže to nebolo jednoduché. Museli zvládnuť celú sériu prekážok, ktoré preverili ich fyzické schopnosti, odhodlanosť, vytrvalosť a odvahu. Všetky deti zvládli úlohy bravúrne. Štvrták Leo Urdzik prečítal prvácky sľub, ktorí všetci prváci jednohlasne potvrdili hlasným „Sľubujeme“. Okrem našich malých prváčikov boli pasovaní aj naši noví spolužiaci, ktorí sa k nám pridali tento rok.

„Pasujem Ťa za rytiera školského klubového spolku“ …týmito slovami sa zavŕšil dnešný deň pre každého nováčika zo školského klubu.  A tiež pasovaním mečom, varechou a bublinkami z bublifuku .

Za odmenu obdržali svoj prvácky pas, ktorý im s láskou vyrobili ostatné deti z Škd a malý praktický darček.

Vitajte v školskom klube.