Môj jedálny lístok – PDA v 3.B

Čo potrebujú školáci, aby zvládli v pohode všetky svoje povinnosti, dobre rástli a zostali zdraví? Ako má vyzerať zdravé jedlo? Čo znamená „zdravé stravovanie = vyvážená strava“? Táto téma dominovala počas januára v 3.B na hodinách prírodovedy. Tretiaci si osvojili, že deti v školskom veku by mali jesť potraviny zo všetkých piatich skupín zdravých potravín, teda: zeleninu, ovocie, obilniny, mliečne výrobky a bielkoviny. Naopak, obmedziť treba spracované, slané, tučné a sladké jedlá, rovnako aj potraviny s nízkym obsahom vlákniny a nápoje s kofeínom alebo veľkým množstvom cukru.
Žiaci sprostredkovali svoje poznatky vo svojich projektoch „Môj celotýždňový jedálny lístok“ a potvrdili, že zdravé potraviny dodávajú telu živiny, ktoré sú dôležité pre rast, vývoj a učenie.

Krásna práca, gratulujem!

Mgr. Renáta Havrilová