Mliečny týždeň

Mliečko, mliečko, to je veda,
bez neho sa vyrásť nedá.
Bez neho vraj budem malý,
nebudem mať žiadne svaly.
Nebudem mať zuby zdravé,
ani pevné kosti práve.
Slabé zdravie, žiadne sily,
to veru nie, moji milí.
Teraz to už dobre viem,
hneď si mlieko nalejem.
Ponúknem ho všetkým vám,
veľa zdravia zaželám.

18.5. je v našom kalendári Deň mlieka. Keďže mlieko všetci veľmi ľúbime, bolo by škoda sa tejto téme nevenovať trochu viac. Preto sme mlieku a výrobkom z neho venovali celý týždeň.

Najprv sme si pozreli veľmi poučné video o výrobe a spracovaní mlieka. Dozvedeli sme sa, ako sa chovajú kravičky, čím sa kŕmia, ako sa mlieko dostane z kravičky do veľkých chladiacich kadí… pozreli sme si aj spracovanie mlieka a výrobu vynikajúcich syrových korbáčikov a iných výrobkov z mlieka.

Porozprávali sme sa o tom, aký vplyv na náš organizmus má pitie mlieka. Spravili sme si v rámci oddelení nádherné projekty, ktoré nám skrášlili prostredie triedy. Porozprávali sme spolužiakom, ktoré z mliečnych výrobkov chutia najviac nám.

Tento týždeň bol naozaj veľmi poučný a zaujímavý.

P.vychovávateľky a deti zo ŠKD