Exkurzia do Prírodovedného múzea v Bratislave

Dňa 24.10.2023 žiaci 3.A a 3.B triedy boli na exkurzii v PRÍRODOVEDNOM MÚZEU v Bratislave.

Bolo to predpoludnie plné zážitkov a príjemných skúseností. Najprv sme si prezreli pobrežie Dunaja, v prístave kotvili dve lode z Nemecka … videli sme najväčší most v Bratislave – most SNP so známou kaviarňou UFO, v blízkom parku sme si prezreli niekoľko vzácnych drevín – platanov. Najviac sme sa tešili na samotné múzeum, ktoré už 130 rokov chráni naše DEDIČSTVO. Prezreli sme si expozície: Príbeh života na zemi, Biodiverzita Slovenska, Biodiverzita zeme, Klenoty zeme, Človek v čase a priestore a výstavu Insight – výber z aktuálnej tvorby multimediálneho vizuálneho umelca Ašota Haasa. Najviac sa nám páčila mineralogická expozícia KLENOTY ZEME, ktorá prezentovala prostredníctvom 1100 vzoriek viac ako 700 druhov minerálov zo slovenských aj zahraničných lokalít a paleontolická expozícia PRÍBEH ŽIVOTA NA ZEMI, ktorá prezentovala vývoj a diverzitu vyhynutých spoločenstiev organizmov na našej planéte. V nemalej miere nás zaujala ej expozícia približujúca korene vzniku človeka – ČLOVEK V ČASE A V PRIESTORE.

Po náučnej a zaujímavej prehliadke múzea si niektorí kúpili aj rôzne suveníry, aby mali peknú pamiatku. Pred odchodom sme ešte „skontrolovali“ námestie s maketou STARÉHO MESTA a zvečnili sa s Bratislavským hradom – klenotom našej krásavice na Dunaji.

Ďakujeme, bol to skvelý deň!

žiaci 3.A a 3.B , p.u.M.Melková a p.u.R.Havrilová