Exkurzia – BAŤOV KANÁL a SKALICA

Dňa 07.05. sa žiaci 3.A a 3.B zúčastnili exkurzie, ktorá nás previedla prírodnou scenériou Baťovho kanálu a pamätihodnosťami kráľovského mesta Skalica.
Našimi potulkami pri Baťovom kanáli nás sprevádzal pán sprievodca A. Popovický. Baťov kanál je vnútrozemská vodná cesta na území Česka, čiastočne aj Slovenska, ktorá slúži na rekreačnú plavbu. Vedie z Otrokovíc do Skalice, nadväzuje však aj na splavné úseky rieky Moravy. Pán Popovický nám poukazoval zaujímavosti okolia. Krásu okolitej scenérie sme si mohli vychutnať vo vyhliadkovej veži. Prezreli sme si Skalický prístav. Ľúto nám bolo len to, že kvôli nepriaznivému počasiu sme nemohli absolvovať plavbu kanálom. Potom nás čakala vlastivedná púť v meste Skalica. Pri objavovaní zaujímavostí nám pomohla p. sprievodkyňa G. Rozborilová,  ktorá nám pútavým rozhovorom priblížila a poukazovala Hlavné námestie, Farský kostol sv. Michala, Dom kultúry, Rotundu sv.Juraja a  mlyn bratov Pilárikovcov. Po prehliadke nás čakala zaslúžená odmena – originálne SKALICKÉ TRDELNÍKY a obchodík so suvenírmi zo Skalice.

Ďakujeme za príspevok ZRPŠ, za pomoc Združenia STROM ŽIVOTA a za nezabudnuteľný zážitok!

žiaci 3.A  a 3.B, pani u. Mgr.M.Melková a Mgr. R.Havrilová