DEŇ PRI PECI

„Deň pri peci – pečieme s pánom starostom“

Žiaci 4.A a 4.B triedy sa zúčastnili projektu „Deň pri peci – pečieme s pánom starostom“.

Začali s prednáškou o celom procese výroby chleba, od spracovania pôdy, siatie, žatvy, mletie až po pečenie. Žiaci sa rozdelili do  troch skupín  a postupne všetci skúsili čo všetko treba urobiť, aby bol chlebík hotový.  Cesto miesili, formovali, prekladali  a upiekli v peci chlebík a  slané štangle. Všetci odchádzali domov so svojím chlebíkom a zhodli sa na tom, že vlastnoručne vyrobené chlebíky chutia najlepšie.

Ďakujeme pánovi starostovi Pomichalovi za úžasný projekt, za krásne  a voňavé zážitky a za nádherné a chutné chlebíky. Ďakujeme aj ujovi Karolovi  za pomoc, za ochotu, za dobrý čajík a koláčiky.

p.vych. Monika Prokopová