„Čítame si navzájom“+ Halloween

Posledný októbrový týždeň sa na našej škole niesol v znamení kníh, čítania kníh a školskej knižnice. Popri projektovom dni pri príležitosti Dňa školskej knižnice sme mali milú aktivitu – Čítame si navzájom“, kde žiačky 9. ročníka čítali všetkým triedam 1. stupňa úryvky z detských kníh (Barborka, Superpátrači, Osmijankove rozprávky). Deviatačky boli oblečené za princezné a víly a v príjemnej atmosfére čítali deťom príbehy. Príbehom predchádzal  úvodný rozhovor s deťmi na tému knižnica, šk. knižnica a čítanie kníh. Celý čitateľský týždeň sme popri burze kníh ukončili aj u detí obľúbeným sviatkom Halloween. V strašidelných kostýmoch a s halloweenskymi maškrtami si deti užili tento príjemný deň pred jesennými prázdninami.

Mgr. K. Radová a šk. parlament