1.A, 1.B EXKURZIA VČELÁRSKA PASEKA+ VÝLET MALKIA PARK

Dňa 7.6.2023 sa žiaci 1.A a 1.B triedy zúčastnili exkurzie vo Včelárskej paseke v Kráľovej pri Senci a koncoročného výletu v Malkia Parku v Orechovej Potôni.

Vo včelárskej paseke sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o včielkach a o výrobe medu. Videli sme veľa zaujímavých pomôcok, ktoré sa používajú pri výrobu medu a rôzne netradičné úle. Exkurziu sme ukončili chutnou ochutnávkou medu.

Následne sme sa prepravili do Malkia Parku, kde nás už čakali rôzne zvieratká. Videli sme rôzne šelmy ako levy, tigre, leopardy, rysy, pumy a gepardy. Veľmi sa nám páčili opice, ktoré sa pred nami predvádzali. Kŕmili sme zebry, ťavy, somáre, ovce, kozy ale aj husi, kačice a aj rybičky. Aj napriek nie veľmi vydarenému počasiu sa nám tento deň veľmi páčil.

p.uč. Tvarušková a Chrzanová