Príroda – liečiteľka

Príroda…

Čo je vlastne príroda?

Nie je jednoduché odpovedať na túto otázku, pretože zahrnuje všetko, čo je okolo nás, a čo
nevytvoril človek: zem, moria, stromy, kvety, ryby, vtáky, hory, púšte, vzduch, dážď, búrky, sopky, patrí sem i človek, ale aj slnko, mesiac, planéty a všetko, čo podlieha prírodným zákonom. Takto sa to učia aj deti v škole. A ako môže príroda liečiť? Každý, kto zvykne tráviť čas v prírode, dobre pozná pocit pokoja, ktorý prináša šuchotanie listov pod nohami či slnko presvitajúce cez konáre stromov. Ten pokoj a šťastie, ktoré cítime vo svojom vnútri pozná asi každý z nás. Z prírody čerpáme energiu, silu a keď sme chorý často siahneme práve po liečivých rastlinkách ktoré sa práve v prírode vyskytujú najviac.

S deťmi sme sa preto porozprávali o sile jednotlivých byliniek, hlavne o tých najznámejších, ktoré používame najčastejšie. Povedali sme si, aký bylinkový čaj je ten náš najobľúbenejší. Čajíky sme si aj uvarili a vypili. Ochutili medom, cukrom, citrónom…. a už nás choroba nezdolá.

Z papiera sme si vystrihli, krásne vyzdobili a zlepili vlastné čajové šálky. Svojimi kreatívnymi výtvormi sme si vyzdobili svoje triedy.

p. vychovávateľky a deti zo ŠKD