Hviezdoslavov Kubín

Dňa 6. februára 2024 sa našej škole uskutočnilo školské kolo prehliadky umeleckého prednesu poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.

Táto súťaž nesie meno Pavla Országha Hviezdoslava, ktorý bol významným  slovenským spisovateľom,   autorom lyriky, epiky aj drámy. Hviezdoslavovo  meno nesie aj viacero námestí a ulíc po celom Slovensku a niektoré divadlá. Bol vyobrazený na známke aj na československých peniazoch. Je po ňom pomenovaný aj jeden vesmírny objekt, a to  Planétka 3980 – Hviezdoslav.

Súťaž Hviezdoslavov Kubín vznikla zásluhou slovenského hereca a pedagóga Viliama Záborského,  ktorý bol vášnivým recitátorom básní P.O.Hviezdoslava. Najprv  organizoval s priateľmi  literárne večery, neskôr v rámci recitačnej školy vyhlásili celoslovenskú súťaž – Hviezdoslavov  Kubín.

Na druhom stupni žiaci súťažili v štyroch kategóriách a umiestnili sa takto:

II. kategória   Próza   5.A, 5.B, 6.A, 6.B

Miesta neboli udelené.

II. kategória   Poézia    5.A, 5.B, 6.A, 6.B

1. miesto Lucia Múčková, 6.A

3. miesto Katarína Pilinská, 5.B

III. kategória   Próza   7.A, 7.B, 8.A, 8.B, 9.A

1. miesto Adela Miháliková, 7.A

III. kategória   Poézia 7.A, 7.B, 8.A, 8.B, 9.A

1. miesto Michaela Čičáková, 7.B

2. miesto Zuzana Kovaľová, 8.B

3. miesto Laura Rajcsányiová, 8.A

Blahoželáme a víťazom držíme päste v okresnom kole!