Koncoročný výlet jaskyňa Driny a hrad Červený Kameň 2.A, 2.B

1. júna mali žiaci 2.A a 2.B možnosť vidieť krásy jaskyne Driny a hradu Červený kameň. Najprv sme sa odviezli autobusom k jaskyni Driny. Čakala nás asi polhodinový túra, ktorú sme si užívali sledovaním prírody okolo. Krásy jaskyne nadchnú každého a takto to bolo aj v našom prípade. Pre niektorých druhákov to bola prvá návšteva jaskyne. Exkurzia trvala asi 40 minút v doprovode sprievodcu, príjemne sme sa schladili a pred odchodom na hrad aj občerstvili. Ďalšia zastávka: hrad Červený Kameň. Po príchode na hrad nás už čakal ďalší sprievodca. Previedol nás všetkými miestnosťami na hrade. Nahliadli sme do spální starých grófov, dámskych salónikov a šatní. Veľmi sa nám páčila kaplnka s umelou kamennou stenou a veľké tanečné sály. Všade dominoval barokový štýl. Nábytok zo vzácnych drevín nás očaril. Veľmi zaujímavé boli aj fresky (maľby na stropoch), na ktorých dominovali hlavne obrazy a výjavy z biblie. Na stenách bolo aj veľmi veľa gobelínov. Nesmeli chýbať ani obrazy grófov a grófiek, pri ktorých ste mali pocit, že kdekoľvek stojíte, stále vás pozorujú. Žiakom sa táto exkurzia veľmi páčila, hlavne ich zaujímal život grófov na takomto hrade. Po exkurzii sme sa občerstvili v hradnom bufete, nakúpili suveníry pre svojich najbližších a unavení, ale šťastní sme sa mohli vrátiť domov.

Mgr. H. Chrzanová, Mgr. O. Lipková