ŠKD počas prerušenia vyučovania

Školy sa zatvorili, školský dvor sa vyprázdnil a stíchol. Na začiatku sme si mysleli, že to bude týždeň, potom dva….ale takéto dlhé ticho veru nikto z nás nečakal. Rozchádzali sme sa s vetou, že si týždeň oddýchneme a znovu sa uvidíme. Nie, neklamali sme, len sme nevedeli, že to bude oveľa dlhšie ako sme predpokladali.

Vychovávateľkám chýbajú deti a deťom zase ich pani vychovávateľky. Preto využívame všetky dostupné možnosti, aby sme sa spolu mohli porozprávať telefonicky, písomne, videohovorom….

Preto, že máme v našom ŠKD neskutočne šikovné deti, posielame si navzájom inšpirácie na rôzne pohybové aktivity doma s rodičmi alebo súrodencami, na zaujímavú knihu, či film alebo rozprávku. Tiež rôzne makety, omaľovanky, námety a nápady na tvorenie doma. Kto má možnosť,nám svoj výrobok odfotí a nájde si ho tu v galérii. ( fotky budeme pridávať priebežne) Deti sú naozaj veľmi šikovné, tvorivé a hlavne veľmi aktívne.

Aj takto na diaľku ŠKD máme,

tvoríme, striháme, spolu sa hráme.

Telefón zvoní – počuť sa chceme,

problémy, starosti – vyriešiť vieme.

A keď už konečne prejde ten dlhý čas,

na dvore v ŠKD budeme spolu zas.

Aby nám ten čas, ktorý trávime doma, bez priateľov ubiehal trochu rýchlejšie, vyplňme ho čítaním dobrej knihy, prechádzkou v prírode, avšak s dodržaním všetkých bezpečnostných predpisov a nariadení. (Veď predsa ide o naše zdravie a zdravie našich blízkych). Ozdobme si domácnosť a detskú izbu vlastnou tvorbou, ďakujme svojim blízkym za všetko, čo pre nás robia a užívajme si každý deň.

Všetkým Vám prajeme pevné zdravie.

Vaše pani vychovávateľky a deti zo ŠKD.