ŠKD 2015/2016

 

IMG_3296Kresba na asfalt

 Vo štvrtok 16.06.2016  sme v ŠKD kreslili kriedami na asfalt. Deti vyjadrovali svoju radosť z blížiacich sa letných prázdnin. S radosťou sa so všetkými podelili o svoje predstavy a túžby. Víťazmi sa stali všetci 🙂

viac…

______________________________________________________________

P1020887_900x675Sladká odmena

Na deň deti sme sa všetky oddelenia ŠKD vybrali na zaslúženú zmrzlinu. Deti si na zmrzline pochutnali a osviežení sme sa vybrali do blízkeho zábavného parku.

 

viac…

____________________________________________________________

P1020917_506x675Zdravé pomazánky

Úlohou deti bolo najprv vymyslieť nejakú zdravú a chutnú pomazánku z rôznych surovín, ktoré naše telo potrebuje. O tom, že sú tvoriví svedčia aj názvy, ktoré týmto pomazánkam dali: cibuľková s bryndzou, cesnaková, salámová, vajíčková… Žiaci si priniesli pripravené suroviny a hotové nátierky natierali na celozrnné pečivo, alebo bagety. Každý svoj tanier s „jednohubkami“ ozdobil..a začala sa ochutnávka. Pri ochutnávaní deti určovali, ktorá z pomazánok  bola najlepšia. Chutilo. Aj tým, ktorí zdravé vitamíny iba teraz ochutnali. V spoločnosti kamarátov chutí akosi ináč, lepšie.

viac..

_____________________________________________________________

IMG_2877_900x675

Prvá pomoc

Sme ako motýliky hravé…Máme v sebe veľa energie, neustále robíme niečo preto, aby sme ju “ zužitkovali.“ Naši rodičia to síce chápu, no aj tak sa neustále obávajú, že sa pri toľkej aktivite môžeme zraniť…

viac…

______________________________________________________________

DP1020869_900x675eň matiek

Jedna májová nedeľa patrí už tradične mamičkám.Tak to bolo aj u nás v Tomášove, keď dňa 12.05.2016 deti z ŠKD a žiaci zo ZŠ, potešili všetkých prítomných recitáciou, scénkami, tancom, hudbou a veselými pesničkami. V jarnom období sme sa s deťmi aktívne venovali hlavne nácviku kultúrneho programu, pripravili pestrý program, ktorým spríjemnili popoludnie svojím mamičkám i babičkám pri príležitosti Dňa matiek. Bola to pomyselná kytička vďaky za lásku a starostlivosť, zložená z básní, piesní a tancov. Aj touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým rodičom, ktorí sa prišli na program pozrieť a svojou prítomnosťou podporili svoje deti. A tešíme sa na ďalšie akcie, ktoré s deťmi znova pripravíme.

viac…

______________________________________________________________

P1020810_900x675Návšteva Detského múzea

Aj všedný deň sa môže stať nevšedným, no nie vždy v dobrom slova zmysle. V živote na nás striehnu rôzne nástrahy. Niekto sa zraní, niekde sa stane nehoda,
niekde vypukne požiar. Kto sú tí, ktorých voláme? Kto nám prichádza na pomoc? Čo robia, aby nám pomohli? Ako sú na pomoc pripravení? O tom je interaktívna výstava „hrdinovia všedného dňa“. Cieľom interaktívnej výstavy „hrdinovia všedného dňa“ bolo priblížiť deťom, akú dôležitú úlohu majú záchranári, hasiči i policajti, skúsenosti s
prácou záchranných zložiek, telefónne čísla integrovaného záchranného systému 112, i čísla na políciu, hasičov a záchrannú službu. Priblížili sme každodennú prácu týchto zložiek a učili sme sa základné vedomosti z oblasti dopravnej výchovy, predchádzaniu požiarov a poskytovaniu prvej pomoci.

viac…

______________________________________________________________

P1020740_900x675

Návšteva Bibiany v Bratislave

Navštívili sme Medzinárodný dom umenia Bibianu. Interaktívna výstava o textile ako o rôznorodom materiáli, o jeho zmyslovom vnímaní, štruktúrach a podobách.
Základné pojmy, ako vlákno, sieť, pletenina, tkanina, či uzol, tu mohli deti samy aktívne zažiť. Deti dostali hravou formou odpovede na mnohé otázky. V tvorivých dielničkách sme si vyskúšali ako sa robí brmbolec z vlny.

viac…

______________________________________________________________

P1020692

Kniha- Priateľ

V stredu 30.3.2016 sa deti  ŠKD stretli so zástupcami Školského parlamentu, aby zavŕšili marec- Mesiac knihy.

Oddelenia ŠKD počas celého mesiaca mali aktivity k téme čítania kníh ako kvíz k prečítaným rozprávkam , čítanie s porozumením, vypracovanie pracovných listov, zhotovovanie knihy. Deti sa dozvedeli ako vzniká rozprávka, ako sa delia rozprávky podľa autorstva a obsahu, kto bol zberateľom rozprávok u nás i v zahraničí. Dozvedeli sa aj modernej rozprávke a iné zaujímavosti. Samé deti skrytým menom písali svoju vlastnú knihu- príbeh.

viac…

______________________________________________________________

P1020694

Po zime prišla jar 

Zima je nenávratne za nami a po dlhých, chladných nociach prináša so sebou jar sladučké teplo. Príroda sa prebúdza zo spánku. Konečne prišla jar a spolu s ňou aj život plný farieb. Jarná príroda má svoje čaro, prináša do života radosť, smiech a dobrú náladu. Klubáci sa hravým a zábavným spôsobom oboznamovali s výtvarným umením. Vyrábali snežienky, zajace, vence, ktoré neodmysliteľne patria k symbolom jari.

viac…

_____________________________________________________________

IMG_1213Fašiangová diskotéka

Naše deti sa dočkali. Trieda bola plná balónov. Deti si zaspievali veselé piesne na rozprúdenie nálady. Potom..bolo veselo, šantili sme a tancovali. Tance boli prestriedané súťažami, pri ktorých nechýbal smiech, zábava, tanec a dobrá nálada. Občerstviť sme sa mohli sladkým i slaným.

viac…

______________________________________________________________

VP1020535ianoce v ART HOTELI KAŠTIEĽ TOMÁŠOV

V ŠKD sme pripravili pásmo s koledami, vinšami, tancom i slovami. Šťastné, pokojné a veselé všetky ďalšie dni v roku 2016.

viac…

_____________________________________________________________

P1020337

Rozprávková stonožka 

S rozprávkami je svet deti určite krajší. Deti presvedčili ak chcú vedia počúvať i porozumieť textu rozprávky. Veľmi šikovne plnili všetky úlohy. Za každú splnenú úlohu telo stonožky narástlo až..mala stonožka 100 nôh.

viac…

____________________________________________________________

P1020331   Jesenná šarkaniáda

Pani jeseň každý deň nám určovala inú farbu- od zelenej cez červenú, hnedú, žltú, zlatožltú až… opadalo lístie a konáre zostali holé. Deti využívali túto príležitosť na listovú „vojnu“ i tvorenie obrázkov z lístia. Nezabudli, že školský dvor je treba v jeseni  upratať. Keď už lístie bolo dole a vietor výrazne fúkal zo všetkých strán, vybrali sme šarkany  vedené deťmi s vetrom opreteky. Lietali poriadne vysoko. Pomaškrtili sme si na ovocno-zeleninové pochúťkach i vychutnávali vôňu rôznych čajov.

viac…


 

Smernica o úhrade poplatkov za ŠKD 2015-2016


P1020100 V jedno krásne popoludnie sme na školskom dvore sa podujali poslať pozdrav pani Jeseň papierovými lietadielkami. Deti preukázali zručnosť pri skladaní papiera, nekonečnú fantáziu a prekvapili vzájomnou kamarátskou pomocou. Sme skvelí klubáci.

viac…

 


KLUBÁCKA PASOVAČKA PRVÁKOV

S príchodom prváčikov prišla aj farebná jeseň. Deti boli plné očakávania. Čakali ich zložité disciplíny za splnenie ktorých získavali pečiatky do svojich preukazov. Nebolo to vôbec jednoduché, starší kamaráti im pripravili šibalské úlohy. Po zozbieraní pečiatok ich čakalo prijatie medzi klubákov. Prešli krstom vody, kuchynskej varechy i rozprávkového meča. Zvláštne, nenašiel sa nikto, kto by to nezvládol.Máme veľmi šikovných prvákov. Vitajte v našom klube!

viac…


P1020268Hravou cestou k dopravnej výchove v ŠKD

Deti preukázali zručnosť a šikovnosť, dodržiavanie pravidiel cestnej premávky, bezpečnosť a ohľaduplnosť. Pri jazde zručnosti na kolobežkách i ako farebné dopravné prostriedky prešli vytýčené trasy:-jazda okolo kužeľov, dodržanie významu dopravnej značky, jazda po šikmej ploche, ostrá zákruta, pravidlo pravej ruky. Všetky činnosti mali hravú formu, boli zamerané na zanechanie zážitku na základe ktorého si deti budú pamätať riešenie dopravných situácií. Celý týždeň sme kreslili dopravné prostriedky, križovatky, vyrábali sme dopravné značky. Nechýbali hádanky,vtipy a veľa humorných situácií.

viac na:
http://zstomasov.sk/novastranka/?p=7945