ŠKD 2014/2015

P1010753Tvoríme z odpadu

Deti majú nápadov veľmi veľa. Nápad vytvoriť sci-fi cesty a postavičky z odpadového materiálu (krabíc, vrchnákov, papiera, kartónu, spiniek) deti zaujal a zaujímavé dielka vznikali hravo.

viac…


P1010657Návšteva Detského múzea

V SNM sme navštívili výstavu s názvom Trvalé bydlisko Zem  a voda je život. V tvorivých dielňach sme vyrábali ozdoby z PET fliaš. Zisťovali sme, aká vzácna tekutina je voda a hľadali sme možnosti ako ochrániť našu planétu.

viac…

P1010638

Návšteva kníhviazačstva

V knihviazačstve v Tomášove  bola exkurzia veľmi poučná pre deti. Vďaka skvelému doprovodnému slovu sme sa veľa dozvedeli. Deti si mohli vyskúšať  vyrobiť si malý zápisník. Už teraz sa tešíme  na ďalšiu návštevu.

viac…


P1010703

Jar k nám prišla

Jar sa priblížila. Keď rozkvitli stromy,  slniečko nás lákalo  na dvor. Počas rekreačných a relaxačných činnosti sme tvorili a tešili sme  sa z teplých dní.

viac…


DSCF3238 Návšteva Bibiany v Bratislave

Navštívili sme Medzinárodný dom umenia Bibianu.
Interaktívna výstava o ríši vtákov nazvaná NA KRÍDLACH A KRÍDELKÁCH bola poučná i zábavná zároveň. Ponúkla deťom množstvo zaujímavých informácií nielen o rekordoch a kuriozitách zo života vtákov. Deti dostali hravou formou odpovede na mnohé otázky, naučili sa rozpoznávať vtáčie siluety, stopy, perá, vajcia i hniezda rôznych druhov, rozpoznali spev, vyskúšali si kŕmenie mláďat, či krídla albatrosa, lákadlom boli rozličné vtáčie búdky.
V jarných tvorivých dielničkách sme si vyskúšali predveľkonočné pečenie, zdobenie vajíčok i maľovanie na sklo.

viac…


P1010564Fašiangová diskotéka, pochovávanie basy
Naše deti sa dočkali. Trieda bola plná balónov. Deti si zaspievali veselé piesne na rozprúdenie nálady. Potom..bolo veselo, šantili sme a tancovali. Tance boli prestriedané súťažami, pri ktorých nechýbal smiech, zábava, tanec a dobrá nálada. Občerstviť sme sa mohli sladkým i slaným. Na záver sme sa rozlúčili s“basou“, ktorá tak dlho šantila, až sa od únavy položila.

Smútiaca a trúchliaca rodina, postihla nás strašná novina, hudbe odbila posledná hodina…a preto ju odprevadíme so želaním, aby sa k nám na Veľkú noc rada vrátila.

viac…


          P1010467Valentín

Všetci sme sa pripravovali na sviatok sv. Valentína. Pripomenúť sme si ho chceli aspoň malým darčekom. Veď každý z nás má niekoho rád.

viac…


P1010457 Tešíme sa na budúcich prvákov

Všetci v klube sa tešíme na budúcich prvákov. Pripravili sme pre nich rady a odkazy detí a samozrejme malé darčeky pre radosť.

viac…


Zima prišla P1010451

Zima je zimička.  Aj  my sme si vychutnali okamih radosti zo snehových vločiek. Troška guľovačky a pokus o stavanie snehuliaka nám spestril deň v ŠKD.

viac…


P1010414Koláč Jesenník

S jeseňou sme sa rozlúčili ovocným koláčikom  Jesenníkom. Návod  na prípravu si deti sami zhotovili.  Dobré tety kuchárky v jedálni nám ho v rúre starostlivo strážili. Pri spoločnej práci sme si aj veselo zaspievali. Ku koláčiku patrí aj čajík. Degustovali sme rôzne  chute čajov-ovocný, bylinkový, čierný, biely… Každému z nás niečo iné chutí.  Zostali iba prázdne šálky a tanieriky.

 viac…


 P1010353Divadelné predstavenie v ŠKD

Rozprávku zimy O deduškovi Mrázikovi všetci dospeláci poznajú z televíznych obrazoviek. V podaní divadla BUM -BÁC sme rozprávku  mohli  s hudbou a spevom spoznať aj v klube. Pozorne sme sledovali osud Nástenky a Ivanuška. Potlesk detí bol spontánny a dlhotrvajúci. Bol poďakovaním za nevšedný zážitok.

 viac…


 P1010323Jesenné všeličo

Tvorivých nápadov nie je nikdy dosť. Tvorivých ručičiek  v klube je veľmi veľa. Počasie bolo sychravé,  ale nám to nevadilo. Maľovali sme, strihali, lepili i spájali prírodniny a výsledkom boli nádherné práce šikovných detí.

viac…


P1010338Rozprávka v ŠKD

Deti sa s rozprávkami radi kamarátia.Súťaživosť je pre deti tiež veľmi blízka. Rozprávková stonožka s veľa otázkami potrápila hlávky našich detí. Pexeso rozprávok, či maketky postavičiek zo známych rozprávok sme vyrábali mnohé popoludnia v klube.

viac…


 P1010388Šarkaniáda

Posledné lúče slnka sme si so šarkanmi lietajúcimi  do oblakov s dobrou náladou a úsmevom vychutnali počas celého popoludnia. Dni sú chladnejšie, nám to nevadí.Pri behu sme sa poriadne zapotili a…bolo fajn.

viac…


 P1010280Dary jesene

Prišla jeseň, vietor fúka, zábavu nám všetkým v klube núka.

viac …


Výstava jesenných plodov a aranžovania v Malinove

IMG_1096Jeseň je nádherné ročné obdobie. My sme sa tešili na slniečko a práve 22.10. bolo pravé jesenné počasie- dáždik, vietor i chlad. Neprekážalo to nikomu z deti ŠKD .Pridali sa k nám i deti z EKO krúžku. V Malinove,  v priestoroch Strednej záhradníckej školy sa nás ukážkovo ujali študenti, ktorí nás sprevádzali  priestormi aj s primeraným slovným doprovodom. Potešilo nás, že na výstave boli aj práce žiakov našej školy.

viac…


 P1010116Priletela jeseň

Tešíme sa na príchod jesene.

viac …


Deň zdravej výživy

Deň, keď ovocie i zelenina chutia lepšie  než čokoláda. Keď každý ruku k dielu pridal, šalátov z ovocia i zeleniny bolo na výber. Chutilo. Aj tým, ktorí zdravé vitamíny iba teraz ochutnali. V spoločnosti kamarátov chutí akosi ináč, lepšie.

P1010315 P1010314

viac …


Indiánsky pochod

My sme Indiáni veľký-hej,hej,hej…

O benino umbaje benino umbaje mamaje…

Indiánsky pochod k Malému Dunaju bol predznamenaný tajomstvami indiánskych kmeňov BU-RU-KU. Aktivity boli zamerané na environmentálnu, telovýchovnú a rekreačnú činnosť. Indiáni s pravými indiánskymi menami  mali tričká aj čelenky, pri hľadaní pokladu si  indiáni v kmeni uvedomovali silu kamarátstva a spolupatričnosti. Prešli sme močiar,prebrodili sme sa savanou, utekali sme pred divou šelmou a jedovatým hadom. Náročné? Pre našich Indiánov zábava. Ďalší týždeň, v ktorom sme sa hrou učili žiť.

       P1010255 P1010254

viac … 


Prvácka pasovačka

Prváčikovia si miesto medzi kamarátmi v klube chceli zaslúžiť.Museli preto splniť niekoľko úloh, ktoré potajomky svedomite pripravovali starší kamaráti.Svoju šikovnosť,zručnosť i talent predviedli v 7 stanovištiach.Všetky úlohy zvládli na VDV. Nakoniec boli pasovaní pred všetkými kamarátmi vodou,varechou a mečom a boli im odovzdané odmeny,čím slávnostne vstúpili do Cechu klubákov. Slzy,strach,či smútok tu miesto nemali.Smiechom, šantením a radosťou bol sprevádzaný celý deň.Nuž,ktovie či deti dojala viac odvaha  a šikovnosť, alebo to,že vstupujú do veľkého sveta, kde sa hrou učíme žiť.

P1010124 P1010125 P1010126 P1010127 P1010128 P1010129

Viac v galerii ….